בדיקת אקו לב - כיצד מתבצעת הבדיקה? המרכז הישראלי לרפואת הלב

אקו לב

אקו לב

מהי בדיקת אקו לב?

אקו לב היא בדיקת הדמיה המכוונת להדגמה של הלב בעזרת אולטראסאונד (גלי על קול), והיא מאפשרת הערכה של תפקוד הלב ושל פעולת מסתמי הלב. הבדיקה אינה מצריכה שום הכנה מוקדמת ואין מצבים שבהם לא ניתן לבצעה, אולם כדי שאיכות התשובה תהיה ראויה - כדאי שהבדיקה תבוצע ותפוענח על ידי מי שעבר הכשרה ספציפית לכך (שהיא מעבר להכשרה הכללית המקובלת). למידע נוסף על בדיקת אקו לב ניתן לקרוא את מאמרה של גב' זהר קרסב, טכנאית אקו מוסמכת במרכז היל"ה.

כיצד מתבצעת בדיקת אקו לב?

בדיקת אקו לב מתבצעת בשכיבה על הגב או על צד שמאל, כשפלג הגוף העליון חשוף. טכנאית אקו מצמידה מתמר אולטראסאונד לדופן בית החזה, ושומרת תמונות ממנחים שונים של הלב. הבדיקה אינה כרוכה בכאב, למעט אי נוחות מלחץ קל של המתמר על דופן בית החזה.

מהו משך זמן הבדיקה?

הבדיקה אורכת 30-15 דקות.

צוות הבדיקה:

צוות הבדיקה כולל טכנאית אקו מוסמכת המבצעת את הבדיקה וקרדיולוג המפענח את התמונות  בסיומה, ועל כן נוכחותו של הרופא אינה נדרשת במהלך ביצוע הבדיקה.

הצוות שלנו:

טכנאי אקו: מר ויטלי אוסמנוב, טכנאי אקו מוסמך.

טכנאית אקו: גב' זהר אסתר קרסב, טכנאית אקו מוסמכת.

רופא: ד"ר אורי וטורי, קרדיולוג מומחה לאקו לב.

מה ניתן ללמוד מתוצאות בדיקת אקו לב?

אקו לב היא בדיקה חשובה ביותר להערכת מבנה הלב ותפקודו. בעזרתה ניתן לקבל מידע חשוב ביותר על תפקוד הלב ולהתאים את המשך הטיפול, והיא גם מאפשרת לקבל מידע רב לגבי תפקוד מסתמי הלב והערכה של מחלות המסתמים.

הנחיות מיוחדות לקראת בדיקת אקו לב:

 • הבדיקה עלולה לגרום לאי נוחות או כאב קל, שכן לעתים יש להפעיל לחץ עם המתמר כנגד בית החזה כדי להשיג תמונות איכותיות יותר. אנו מבקשים לקבל זאת בהבנה.
 • כדי להשיג את התמונות האיכותיות ביותר של הלב ולהגיע לאבחנה מהימנה, בדיקת אקו לב מתבצעת כשפלג הגוף העליון חשוף (לא ניתן לבצע את הבדיקה בגופייה או בחזייה). צוות הבדיקה מודע לאי הנעימות הכרוכה בכך ועושה כל מאמץ להקטין את החשיפה. אנו מבקשים לקבל את בקשות הצוות בהבנה, מטרתנו היא לבצע את הבדיקה באופן מקצועי ולספק תשובה אמינה ואיכותית.

המסמכים הדרושים:

 • סיכום ייעוץ קרדיולוגי ורקע רפואי קודם.
 • התחייבות מהמבטח במידת הצורך.
 • אמצעי תשלום שיימסר כעירבון לתשלום (צ'ק / כרטיס אשראי) במידת הצורך.

  הגעה לבדיקת אקו לב:

 • אין הכנות מיוחדות הנדרשות לבדיקה, ואין צורך לשנות טיפול תרופתי קבוע.
 • שעת הבדיקה היא משוערת ועלולה להשתנות. יום לפני הבדיקה, נתקשר ונעדכן על שעת ההגעה המדויקת שלכם.

 • ביום הבדיקה יש להגיע למכון הלב בבניין "אסותא", רח' הברזל 12, תל אביב, קומה 7. הכניסה למכון בסמוך לכניסת הרכבים לחניון "אסותא".

  • התשלום בגין ההשתתפות העצמית ייגבה במעמד הקבלה לבדיקה.