מן התקשורת - המרכז הישראלי לרפואת הלב

תסמינים נפוצים למחלת לב

מן התקשורת

 

הטכנולוגיה החדשה לטיפול בהפרעות קצב בלב // חדשות ערוץ 12 // 22.01.20

כתבת וידאו באתר מאקו על הווסט שיכול להציל חיים: פיתוח חדשני המאפשר לאבחן הפרעות קצב בלב. ד"ר רועי בינרט מהמרכז הישראלי לרפואת הלב מסביר בכתבה מה מציעה הטכנולוגיה.

לצפייה בסרטון >>

 

לשחות עם קרישים // Ynet // 03.12.17

מטופלים הסובלים מפרפור עליות נמצאים בסיכון מוגבר להתפתחות שבץ מוחי כתוצאה מהווצרות קרישי דם בלב. בעבר הטיפול היחיד המתאים לחולים אלה היתה תרופת "קומדין". תרופה זו, המוכרת היטב לכל מי שנזקק לה בעבר הינה בעייתית מאחר ומצד אחד נדרשות בדיקות דם תכופות על מנת לנטר את יעילותה, ומצד שני, קיים סיכון מוגבר לדימומים כתוצאה מ"דילול הדם".

אולם, בשנים האחרונות, נכנסו ל"ארסנל" הטיפולים של הקרדיולוגית תרופות והתקנים חדשים המונעים את הצורך בשימוש בקומדין.

ד"ר רועי בינרט, מומחה להפרעות קצב בהיל"ה, ומנהל המכון להפרעות קצב במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל השומר, מסביר בכתבה הבאה "לשחות עם קרישים" אודות טיפולים אלה.

לקריאת הכתבה >>

 

מומחה מזהיר: "כותרות מחקר הצנתורים מסוכנות!"// 19/.11.2019 // תכנית הבוקר של פאולה וליאון

 

לפני יומיים פורסמה כותרת שזועקת שבמקרים של מחלות לב תרופות נמצאו יעילות לטיפול בבעיה ושצינתורים וניתוחי מעקפים הם בעצם מיותרים. ישראלים רבים קראו רק את הכותרת והתקשרו מיד לבטל ניתוח מעקפים או צנתור שתוכנן להם. הבוקר אירחנו את פרופ' איסי ברבש, מזכיר החוג לקרדיולוגיה התערבותית באיגוד הקרדיולוגי בישראל, שאומר שמדובר בטעות חמורה. כל הפרטים בקטע הבא
 

הלב השבור: התסמונת המסוכנת שמרגישה כמו התקף לב - ונובעת מלחץ // 6.2.2020 // חדשות ערוץ 13

התסמונת, שמתגלה לרוב אצל נשים, מכונה בשפה הרפואית "טקצובו" והוא נגרם בעקבות מצבים של לחץ או חרדה. ב-5% מהמקרים הוא עלול לגרום לפגיעה קשה בשריר הלב ואפילו למוות

לצפייה בכתבה >>